Soľ do kúpeľa a jej blahodarne účinky na naše telo a dušu.

Soľ do kúpeľa.

 

Blahodarne účinky, ktoré má na telo kúpanie sa v slanej vode boli známe ľuďom už v starovekom Egypte. To mohlo byť už tak 400 rokov pred Kristom. Terapia soľnými kúpeľmi dosiahla svoj rozkvet v 18. Storočí a pretrváva dodnes.

Dnes sa soľ do kúpeľa opäť viac využíva na terapeutické účely. Ochorenia svalstva, problémy s pleťou, reuma, dokáže zmierniť stav vyčerpania, úzkosti a dodať novú energiu. Morská soľ pôsobí ako detoxikátor nášho organizmu. Horúci kúpeľ naštartuje potenie, čím sa bioenergia dostane opäť do rovnováhy. Stimuluje sa prúdenie energia v tele. V neposlednom rade morská soľ do kúpeľa hydratuje, a preto ju odporúčam pri citlivej a suchej pokožke.

Pokožka je vďaka soli hebká a jemná. Soľ má rovnaké vlastnosti ako peeling. Pri pravidelnom používaní bude aj zrohovatená a popraskaná pokožka znova hebká a mäkká, nečistá a mastná pokožka bude čistá a jemná. Okrem toho prispieva k detoxikácii organizmu a spevňuje väzivo.

Veľmi dôležité je používať čistú morskú soľ.

Morská soľ do kúpeľa pozostáva z chloridu sodného, fosforečnanu sodného, ďalej obsahuje hodnotné minerály ako magnézium, bróm, draslík, vápnik, železo, zinok, meď, ... Všetky tieto prvky majú pozitívny účinok na našu pokožku.

Magnézium – uvoľňuje svoj účinok tým, že nepatrné magnéziové ióny preniknú do vrchnej vrstvy pokožky a tam zvyšuje podiel vlhkosti, čím sa pokožka stáva jemnou a hebkou.

Bróm – prispieva k tvorbe istých hormónov, ktoré sú zodpovedné za regeneráciu pokožky a pôsobí upokojujúco na celé telo.

Draslík – ovplyvňuje hydratáciu a pôsobí protizápalovo.

Vápnik – má antialergické vlastnosti a podporuje pokožku, aby ostala v rovnováhe.

Naše kúpeľové soli obsahujú prírodné farbivá a vonné esencie a éterické oleje. Podľa prísad je účinok zakaždým iný.

V zásade sa to zakladá na premene osmotickej rovnováhy vody (rovnováha vody v tele je založená na fakte, že zmena počtu rozpustených látok v tele vyvolá zmeny vo fyzikálnych vlastnostiach tekutiny, v ktorej sa nachádza). To znamená, že keď je obsah soli v kúpeli dostatočne vysoký a zodpovedá tomu krvnému, dostaví sa osmotický účinok. Začne sa výmena medzi telom a vodou. Telo sa cez pokožku detoxikuje a odkysľuje. To má za následok, že telo sa cez pokožku nezbavuje takého veľkého množstva solí, a tým sa zmierňuje tvorba vrások.

Náš tip: účinok soli do kúpeľa sa dostaví až po 10-15 minútach. Po kúpeli si pokožku len jemne utrite a chvíľu odpočívajte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie